АРХЕОЛОГІЧНА ШКОЛА

ВІДДІЛУ КУЛЬТУРИ ТА ТУРИЗМУ

виконавчого комітету Полонської міської ради ТГ

Новини школи

Новини, події та важлива інформація стосовно реалізації проекту Археологічної школи

Практичне заняття для учнів ліцею №2
Археологічна школа

Практичне заняття для учнів ліцею №2

Сьогодні відбулося практичне заняття на місці археологічного розкопу для учнів Полонського ліцею №2, яке провів Павло Нечитайло - кандидат історичних наук, завідувач відділом регіональних...

Про школу

15 вересня 2023 року в місті Полонне, Хмельницької області, археологи розпочали дослідження ділянки в історичному ареалі пам‘ятки Національного значення — Костел святої Анни. Розкопки відбуваються в рамках гранту від Українського культурного Фонду Міністерства культури та інформаційної політики «Археологічна школа «Літописне місто Полонне»

Розкопки проводяться досвідченою командою археологів за участі:

Павло Нечитайло

Куратор проекту

Кандидат історичних наук, завідувач відділом регіональних досліджень ДП «НДЦ «ОАСУ» ІА НАНУ

Олександр Омельченко

Науковий співробітник Кам‘янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції

Максим Лижов

Археолог, член команди археологічних досліджень у місті Полонне у 2019, 2021 роках

Олег Мальченко

Старший науковий співробітник відділу історії і теорії археографії та споріднених джерелознавчих наук Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України

ФОТО-шлях археологічних досліджень

Ці розкопки стали продовженням тих досліджень, які відбуваються в Полонному далеко не вперше. Зокрема, у 2019 році в місті працювала літня археологічна школа, під час якої виявили та дослідили унікальні підземні галереї ХVIII століття. А в 2021 році тут досліджували ділянку, відведену під забудову, та натрапили на унікальний рідкісний для України артефакт – свинцеву грамоту ХІІ століття. Її текст науковці вже розшифрували та назвали першим побутовим листом Давньоруського часу, знайденим на теренах колишнього Київського князівства.

ПРЕСКОНФЕРЕНЦІЯ по завершенню досліджень

Нагадаємо, восени 2021 року під час масштабних археологічних досліджень в історичній частині міста Полонне, археологи віднайшли свинцевий сувій з прокресленими на ньому кириличними літерами. З огляду на унікальність знахідки науковці зробили висновки, що цей артефакт — справжнє історичне відкриття.

Аби розгорнути п’ять щільних шарів свинцевої пластини, реставрувати її та прочитати текст, науковцям знадобився майже рік. Відтак, ця унікальна знахідка отримала назву «Грамота къ Мичеви». Науковці її атрибутували як визначну пам’ятку писемності ХІІ століття. Вона містить близько 130 знаків, понад 30 слів та 5 речень живої мови стародавнього населення Київського князівства.

Очікуємо неймовірних знахідок і цього року!

Догори